AS Walde alustas Esser tulekahjuseadmete müüki ammu enne firma ostmist Honeywell poolt.

Nii nagu paljudel teistel Eesti tehnikafirmadel olid ka AS Waldel  peale Eesti vabanemist põhilisteks partneriteks Inglise firmad.  1998 aastal alustasime koostööd Leichesteris asuva ATS seadmeid tootva firmaga GENT.  Jõudsime esimeste süsteemide müügini, kui firma saatis meile teate et 5a tagasi moodustatud CARADON Plc., millesse kuulub ka GENT on otsustanud teenindada idaeuroopa riike läbi Austria firma mille põhiliseks müügiartikliks on CARADON ESSER toodang. Peatselt sai grupp nimeks NOVAR .Nii tutvusimegi Esseri tuleohutussüsteemide perekonnaga. Esimesed Honeywell brändi seadmete paigaldused Eestis toimusid 1999 a süsteemi-integreerimisfirma Eltron AS poolt.

Kuigi Esser oli oma suhteliselt kõrge hinna tõttu Eesti turul raskesti müüdav toode, toimus pööre 2001- 2002 aastal, kui kuuldused seadmete kõrgest töökindlusest jõudsid piisavalt levida ja suuremate ehitiste jaoks küsiti järjest rohkem Honeywelli toodangu pakkumisi. Olulisteks müügi kasvatajateks olid suured tellijad: Eesti Kaitsejõud, Välisministeerium, Tallinna Sadam ja Riigikinnisvara AS oma suurprojektidega.

2005 a ostis Honeywell Group NOVAR Plc. Millega seoses tekkisid nimetused Esser by Honeywell ja Ackermann (õekutsesüsteemid) by Honeywell.

2008 aastal ostis Honeywell Group AV-Digital firma lisades evakuatsioonihelinduse süsteemid VARIODYNE oma portfooliosse.

2013 aastal tähistas bränd oma 40 aastapäeva.

Tänaseks on Eestis Esserit paigaldatud järgnevatele suurobjektidele:

  • Eesti Energia Auvere elektrijaam
  • Kiisa avariielektrijaam
  • Eesti Kaitsejõud – Tapa linnak
  • Solarise keskus
  • VGP logistikapark

Päris muljetavaldav, mis? Seda nimekirja saaks veel pikendada hulgaliste väikeobjektide arvelt ning samuti kasutatakse antud ATS-i keskusi ja seadmeid tuleohutusautomaatikas infotabloode loomisel, kuna kogu süsteem vastab EN54 standardile (ei kasuta RS485 ühendust)

 

AS Walde Honewell Esser toodete sertifitseeritud edasimüüja. Seejuures on AS Waldel teatud Honeywelli tootegruppidele – Morley by Honeywell , Galaxy by Honeywell, Netax by Honeywell eksklusiivse edasimüüja õigused Eestis.