2N Telekomunikace

2N Telekomunikace on IKT ja turvasüsteemide arenduse ning tootmise valdkonnas tegutsev Tšehhi ettevõte. 2N-i tooteportfelli kuuluvad arvutivõrgul põhinevad fono- ja hädaabi sidelahendused, IP-läbipääsusüsteemid, IP-helindusseadmed, liftisüsteemid, M2M-tooted ja telekommunikatsioonisüsteemid. Kõik tooted vastavad rangetele rahvusvahelistele standarditele (ISO, TÜV, UL, CE) ja ühilduvad kolmandate osapoolte süsteemidega (ONVIF, Milestone, Cisco, Bosch, Avaya, Alcatel-Lucent jpt). Teadus- ja arendustegevust juhitakse ettevõtte sees ning tooteid toodetakse ja monteeritakse Euroopas. Sellest hoolimata eksporditakse neid enam kui 140 riiki üle maailma, kusjuures suurimad turud on USA, Itaalia ja Saksamaa.

Ajalugu

2N Telekomunikace asutati 1991. aastal. Ettevõtte nimi on tuletatud nende esimeselt tegutsemisaadressilt Prahas, tänavalt Na Nivach, mis tähendab heinamaad. Juba esimese aasta lõpus toodi turule oma telefonikeskjaam Ateus 280. 

1993. aastal alustas ettevõte kaupade eksportimist. Kaks aastat hiljem saavutati keskjaamaga Ateus 420 Tšehhis 14%-line turuosa, neid edestasid Siemens ja Panasonic. 1998. aastal esitles ettevõte enda esimest analoog-GSM modemit (gateway), mis võimaldas klientidel mobiilsidevõrkudesse tehtud kõnede pealt säästa. 

2000. aastal toodi turule 2N® StarGate, mis on väga võimas gateway mobiil- ja lauatelefonivõrkude ühendamiseks.

2005. aastal keskenduti IP-süsteemidele ning turule toodi 2N NetStar IP-toega telefoni keskjaam. Tooteportfell laienes, hõlmates nüüd ka IP-fonoseadet 2008. aastal ning IP audio- ja IP läbipääsusüsteeme vastavalt 2008. ja 2013. aastal.

 


Aastal 2011 avas 2N filiaali USA-s ja 2014. aastal Itaalias.

2016. aasta jaanuaris näitas IHS-i uurimus, et 2N Telekomunikace on IP-fonoseadmete turul number üks. Sama aasta juunis omandas 2N enamusosaluse Axis.

2N Telekomunikace asutati 1991. aastal. Ettevõtte nimi pärineb tänavanimetuse esimesest aadressilt Prahas, Na Nivach, mis tähendab “heinamaa”. Esimese aasta resultaadina tuldi turule oma esimsese telefonikeskjaamaga “Ateus 280”. 1993. aastal alustas ettevõte oma kaupade eksportimist. Kaks aastat hiljem keskjaamaga “Ateus 420” saavutati 14% turuosa Tšehhis Siemensi ja Panasonicu järel. 1998. tuldi välja oma esimese analoog-GSM modemiga(gateway), mis võimaldas klientidel säästa kõnedelt mobiilsidevõrkudesse.

2000. aastal toodi turule 2N® StarGate – väga võimas gateway mobiil- ja lauatelefonivõrkude ühendamiseks.


2005. aastal keskenduti IP süsteemidele ning turule toodi 2N NetStar IP-toega telefoni keskjaam. Tooteportfell laienes, hõlmates IP fonoseadet 2008. Aastal ja IP Audio – ja IP – läbipääsu süsteeme vastavalt 2008. Ja 2013. Aastal.


Aastal 2011 avas 2N filiaali USAs ja 2014. aastal Itaalias.


Jaanuaris 2016 näitas IHSi uurimus, et 2N Telekomunikace on IP-fonoseadmete turul number üks. Sama aasta juunis omandas 2N enamusosaluse Axis

Müük Waldes

Alates 2015. aastast on Walde Tšehhi tootja ametlik esindaja Eestis. Sellest ajast peale on IP-fonosüsteemid aina suuremat populaarsust kogunud. Siinkohal tasub aga ära märkida, et turule on ilmunud palju nn IP-fonosid, mis ei põhine SIP-protokollil. Seetõttu pole neid võimalik suvaliste IP-telefonidega liita, kasutada arvutivõrgu switche ega nt Telia võrku ühendada. Seega ei erine need fonod kuigi palju traditsioonilistest fonoseadmetest.

Kui soovite paindlikku ning kaasaegset fonoseadet, mis suudab helistada kõikjale, kuhu hing ihkab, ning millega on võimalik läbipääsuks kasutada ka Bluetoothi või näpujäljelugejat, siis soovitame kasutada Verso mudeliseeriat.

Valik 2N tooteid: